×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Вікторія Христенко: «Неприпустимо, щоб на восьмому році війни ресурси освітніх закладів були розроблені на російській платформі»

Сайт кожної п’ятої львівської школи створений на російській платформі Ucoz, офіс якої зареєстрований у Москві. Тому треба терміново вжити заходів для того, щоб виправити ситуацію і запустити уніфікований освітній портал, на якому будуть розміщуватися сайти усіх шкіл, дошкільних та позашкільних установ, вже цього року. Про це повідомила Вікторія Христенко, голова комісії освіти і науки Львівської міської ради.

 За словами депутатки, разом з командою промоніторили ресурси усіх 127 навчальних закладів Львова і результат неприємно здивував – 27 освітніх закладів створені на російській платформі, а окремі сайти містять рекламу азартних ігор.

«Сайт навчального закладу – це не просто візитівка, а й інформаційне обличчя школи. Це перше, з чим знайомляться батьки, майбутні учні школи, потенційні партнери. Неприпустимо, щоб на восьмому році війни ресурси освітніх закладів були розроблені на російській платформі», – наголосила Вікторія Христенко.

Вона відзначила, що зараз платформи 90% шкіл Львова мають хаотичний вигляд та недоліки у функціоналі. Батьки часто звертаються зі скаргами, що, до прикладу, не можуть через вебсайт подати документи дитини у школу. За словами голови комісії освіти ЛМР, існує цілий комплекс проблем із платформами освітніх закладів і їх потрібно якнайшвидше виправляти.

Вікторія Христенко повідомила, що за її інформацією, у Львівській міськраді працюють над запуском уніфікованого освітнього порталу Львова, на якому будуть розміщуватися сайти всіх шкіл, дошкільних та позашкільних закладів. Цей ресурс має бути зручним як для батьків і учнів, так і для освітян, відповідати стандартам згідно з законодавством. Зараз фіналізують технічне завдання цього проєкту, потім розпочнеться розробка.

 Депутатка сподівається, що у міськраді виконають обіцянку запустити освітній портал вже у вересні 2022 року.

 

 Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.