×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У Львові вшанували пам'ять жертв Голокосту

У Львові вшанували пам'ять жертв Голокосту біля пам'ятника жертвам Львівського Ґетто. Захід відвідав депутат фракції «Європейська Солідарність» Роман Грицевич.
 
«Ми сьогодні відвідали вшанування, поклали квіти до пам'ятника євреям, які були вбиті під час Другої світової війни. Голокост – це трагедія єврейського народу, яка забрала близько 6 мільйонів невинних життів. Знищені долі, роз’єднані родини – це занадто жорстокий урок історії, який потрібен пам’яті для того, щоб запобігти повторенню трагедії. На превеликий жаль, Голокост не обійшов стороною Україну. Бо Друга Світова Війна була трагедією для українських євреїв», - зазначив Роман Грицевич.
 
Як відомо, міжнародний день пам'яті жертв Голокосту — пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Відзначають щорічно — 27 січня. Цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.
 
За час існування концтабору Аушвіц-Біркенау у ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.
 
  
Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.