×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Поки не будуть віддані борги, не варто накопичувати нових - Петро Адамик

Під час засідання комісії культури, молоді, спорту та  зовнішніх зв’язків Львівської міської ради між депутататами та чиновниками виникла палка дискусія. Причиною став звіт управління культури щодо стану і виконання усіх проектно-кошторисних документацій з 2015 року. Під час розгляду депутатів обурило будівництво нової музичної школи по вулиці Личаківській, на яке місто не має грошей. Більше того, і проектно-кошторисну документацію місто хоче отримати в борг.
 
Серед документів, які депутатам пропонують погодити – розробка проектно-кошторисної документації. Для цього просять виділити 500 тисяч гривень. За словами голови фракції «Європейська Солідарність» Петра Адамика, вартість цих робіт – 5 млн 900 тисяч гривень.
 
«Проектно-кошторисні документації – це не робота, це замилювання очей. Це чистий піар! А робота – це про інше. Ми сьогодні замовимо документацію і не заплатимо за неї? Здуримо людей? Чи зробимо проектно-кошторисну документацію, яка через рік не буде актуальною, за майже 6 млн гривень і на цьому все завершиться? Тільки у Личаківському районі місто винне підрядникам 800 млн гривень за виконані роботи. І поки не будуть віддані ці борги, не варто накопичувати нових!», - переконує Петро Адамик.
 
На думку депутатів «Європейської Солідарності», якщо місто не має коштів на будівництво, то не варто проводити жодних архітектурних конкурсів. У Львові зараз жахлива ситуація з тими ПКД, які уже існують, розповідає голова комісії культури, молоді, спорту та  зовнішніх зв’язків Лейла Мелесова-Вальчак.
 
«З новими ПКД потрібно бути дуже обережними. Жодних проектно-кошторисних документацій на кінець року не потрібно погоджувати, лише на початку року і лише з розумінням того, що ці об'єкти фінансуватимуться у повному обсязі. 
 
У нас ситуація з тими роботами, на які вже виготовлена численна кількість ПКД - жахлива. У деяких випадках вартість корегування перевищує вартість самого проекту. Ми повинні розуміти, з якими коштами зайдемо у новий бюджетний період, щоб хоча би виконати відстоків 30 тих робіт, які вже закладені», - Лейла Мелесова-Вальчак.
 
 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.