×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Ми повинні донести львів’янам наскільки небезпечна сьогодні пандемія коронавірусу – Роман Грицевич

11 жовтня, відбулася  прес-конференція: «Про нові штами коронавірусу у Львові». Ініціювали зустріч та взяли участь в обговоренні медики:

Наталія Виноград – доктор медичних наук, професор, головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Епідеміологія» (2005), радник МНС України з питань протиепідемічного захисту населення та біобезпеки;

Роман Грицевич – український політик і громадський діяч, меценат. Заслужений лікар України. Депутат Львівської міської ради IV – VIIІ скликань;

Андрій Петрух – кандидат медичних наук, лікар лаборант імунолог, засновник діагностичного центру «МеДіс»;

Андрій Базилевич  - професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького.

Мирон Островський – голова Українського лікарського товариства.

 «Ми повинні донести нашим львів’янам те, що потрібно дуже серйозно віднестись до епідситуації, що склалась. Бо в іншому випадку швидкими темпами зростатиме захворюваність на COVID-19. Уже зараз ми бачимо невтішну статистику», - переконує депутат ЛМР фракції «ЄС» Роман Грицевич.

За словами кандидата медичних наук Андрія Петруха, львівські медики спостерігають сьогодні невтішну тенденцію.

 «У вересні серед тих, кому зробили ПЛР-тест, було 8 % позитивних, уже у жовтні – 18% хворих, тобто у 2,5 рази більше. Якщо говорити про експрес-тест – в 3 рази більше. Тому ми повинні скоординувати свою роботу – державні структури, приватні, громадські організації. Ми повинні діяти спільно і тільки тоді буде результат», - запевняє Андрій Петрух.

Влітку були сильні міграційні процеси з різних країн, що посприяли занесенню вірусу в Україну, - розповідає доктор медичних наук, професор, головний спеціаліст МОЗ України Наталія Виноград.

«Система біобезпеки держави включає кілька важливих напрямків, одне з основних – раннє виявлення випадку захворювання і адекватна локалізація місця виявлення захворювання. Сьогодні найкращий підхід – виявлення антигенів, коли дитина не допускається в садочок, школу без проведеного тесту на антиген. Вакциновані люди також можуть переносити вірус. Вірус – це біологічна війна, яку треба виграти з найменшими втратами. Чи спроможна державна система сьогодні адекватно реагувати? В державі практично знищена система реагувань на біологічні загрози: в нас немає санстанцій, епідвідділів. Що треба? Негайно реагувати - ізолювати джерело інфекції. Головна причина - неадекватність локалізації джерел інфекції», - зауважила Наталія Виноград.

Професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Андрій Базилевич розповів, що спілкується з медиками з різних країн. Є бачення запровадити для мешканців, вчителів, школярів в Україні за зразком європейських країн безкоштовне тестування експрес-тестами.

 

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.