Версія для друку

У Львові встановили меморіальну дошку Івану Вакарчуку

У Львові на вул. Драгоманова, 12 на будівлі кафедри теоретичної фізики ЛНУ ім. І. Франка відкрили меморіальну дошку колишньому ректору університету Івану Вакарчуку.

На події були присутні громадські та наукові діячі, ректор ЛНУ імені Івана Франка Володимир Мельник, академік Ігор Юхновський, Святослав Вакарчук та інші.

Депутат Львівської міської ради Роман Грицевич підкреслив:

«Сьогодні вшановуємо видатну людину. Як каже українське прислів’я: «Маєш план на рік  - сій пшеницю, маєш план на десятиліття – сади дерева, маєш план на ціле життя – вчи дітей». Іван Вакарчук якраз був такою людиною, яка любила дітей. Щоб робити добро, треба любити людей, бажати добра і тоді Бог завжди тобі сторицею віддасть.

Благословенна осіння пора, коли в День Франкового університету (360-річчя від дня заснування) вдячно згадуємо відкриттям меморіальної таблиці Героя України, славного патріота, видатного ученого, професора Університету, багаторічного ректора Львівського національного університету імені Івана Франка (1990-2007; 2010-2013), міністра освіти й науки України (2007-2010), шанованого львів‘янина, члена громадської ради «Святий Юр» ІВАНА ВАКАРЧУКА.
Велич особистості вимірюється вчинками. А їх у професора Вакарчука було безліч. З таких осіб, як він, беруть приклад. Іван Вакарчук - semper magister для багатьох поколінь українців. Хай добра пам‘ять про нього буде світлим дороговказом для всіх нас навіть у найпохмуріші дні!».

b_493_657_16777215_00_images_Громадська_участь_подяки_IMG-eb07b5049eb82aaec3b519e8c3a8c176-V.jpg

Автори меморіальної дошки -  скульптор Володимир Одрехівський та архітектор Володимир Сколоздра.

Святослав Вакарчук повідомив, що для вшанування світлої пам’яті батька створено громадську організацію «Фундація Івана Вакарчука».  Серед завдань фонду – видання книги спогадів про Івана Вакарчука, створення стипендії, проведення щорічної наукової конференції та інше.

Примітка: Публікації в рубриці "Трибуна депутата" є відображенням суб’єктивної позиції авторів та можуть не збігатися з офіційною позицією  Львівської міської ради.