×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

На старому цвинтарі на Збоїщах потрібно провести благоустрій

Члени комісії комунального майна, ресурсів та історичного середовища ЛМР провели виїзне засідання. За зверненням депутатки Львівської районної ради Людмили Гери депутати оглянули Цвинтар на Збоїщах.

Цвинтар був заснований в межах колишнього підміського села Збоїща. У 1970-1980-х роках радянською владою цвинтар закритий для поховань, а 1987 року зруйнований остаточно через побудову Північного житлового масиву. Могили перенесено на цвинтар в Малехові, а територію цвинтаря не забудували.

Як розповів голова комісії комунального майна Сергій Івах, донині збереглася вхідна брама з залишками муру, біля якої знаходиться символічний пам'ятник.

1990 року членами Студентського братства Львівського державного медичного інституту впорядковано цвинтар на Збоїщах та встановлений березовий хрест на місці поховання Січових Стрільців.

«У Львові є кілька старих цвинтарів, які потрібно привести до ладу. Зокрема, на Збоїщах про територію цвинтаря давно ніхто не дбає, а вона потребує благоустрою. Потрібно відновити доріжки, зруйновану огорожу, встановити інформаційну таблицю, яка б повідомляла про історію цвинтаря, зрізати аварійні дерева. Це все необхідно привести до ладу. Бо минуле треба знати і цінувати».

 

Додамо, що за часів Незалежності, на території колишнього цвинтаря було встановлено декілька символічних монументів: два з них — це пам'ятки братським могилам Українських Січових Стрільців та одна — братській могилі вояків УПА.