×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

6 проектів за напрямком Розвиток громадянського суспільства будуть реалізовані протягом 2019 року за кошти міського бюджету

Цього року на напрямок «Розвиток громадянського суспільства» у рамках конкурсу соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим» було подано 9 проектів (минулого року їх було лише 3). З них переможцями, за рішенням виконавчого комітету ЛМР, стало 6 проектів на загальну суму дофінансування від управління «Секретаріат ради» ЛМР  220 тис. грн.

Про це повідомила Юлія Бойко, заступниця начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР, яка займається цим напрямком.

«Цього року пріоритетом напрямку «Розвиток громадянського суспільства»  визначено підтримку та популяризацію інструментів громадської участі та Громадського бюджету Львова. «По суті, ми хотіли залучити різні вікові, соціальні та мінотарні групи до процесів, що відбуваються у місті Львові, через використання ними петицій, місцевих ініціатив, залучити їх до громадських слухань, Громадського бюджету та конкурсів, які проводить ЛМР», - розповідає Юлія Бойко, заступниця начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР.

Над цим завданням працюватиме проект «Школа нового політикуму» Студентського братства Львівщини. Під час його реалізації проведуть серію з 10 тренінгів, на яких 40 молодих людей покажуть шляхи реалізації ініціатив та ідей, а також ознайомлять із особливостями та структурою ЛМР.

Під час втілення проекту «Люди поважного віку – активні члени громади» ГО «Суспільство і право» має намір навчити людей поважного віку користуватись інструментами громадської участі, зокрема писати проекти Громадського бюджету.

Суть ще одного проекту-переможця «Популяризація волонтерства» (ЛММГО «Станиця Львів Пласту – Національної скаутської організації України») -   ознайомлення з Пластовою методою, популяризація волонтерства через проведення тренінгів та поширення промоційних відеороликів на цю тематику.

Авторами проекту «Видимість та участь: розвиток інклюзивності для міноритарних груп Львова» (ГО «Освітній центр з прав людини у Львові») буде проведено 10 тренінгів на тематику: «Інструменти громадської участі», «Громадський бюджет», «Права людини», «Рівність», «Інклюзія». У заходах візьме участь 30 слухачів, 10 з яких – люди з інвалідністю.

За словами Юлії Бойко цікавою і новою буде співпраця з ГО «Національна платформа безпеки руху», яка здобула перемогу у цьогорічному конкурсі і  реалізовуватиме проект «Пітбуль Львів - створення безпечного середовища на вулицях та дорогах Львова» у співпраці з патрульною поліцією Львівською області. Проект передбачає формування та розвиток існуючої мережі волонтерів для боротьби з проблемою водіння у нетверезому стані.

«Ця громадська організація у конкурсі «Зробимо Львів кращим» бере участь уперше. Наше знайомство відбулося улітку минулого року на Пікніку громадських організацій. Цей захід відбувся на підтримку ГО, на якому були львів’яни, представники міжнародних фондів, ГО, які мали успішний досвід з реалізації соціально-культурних проектів. Ми запросили, як гостей, представників поліції для того, аби вони поділилися своїм досвідом  співпраці з ГО. Таким чином ми познайомилися і маємо тепер результат – проект, який будемо реалізовувати спільно.  Ще раз підкреслю, що будь-які дії та  ініціативи не є даремними», - стверджує Юлія Бойко.

Маркіян Кравченко, організатор ініціативи «Пітбуль Львів», розповів що ГО «Національна платформа безпеки руху»  працює у Львові близько двох років: «Ми регулярно проводимо рейди. На вихідні виїжджає орієнтовно 10 екіпажів активістів, які моніторять нічні бари, ресторани, клуби. Дивимося, спілкуємося, визначаємо – чи це водій, який, можливо, вживав алкоголь. Основні ознаки: нечітка хода, почервоніння лиця. Починаємо за ним слідкувати. Передаємо інформацію патрульній поліції. Далі поліція зупиняє транспортний засіб і діє згідно з законом».

Микола Ільчук, старший інспектор управління Патрульної поліції у Львівській області розповів: «Несу службу у відділі зв’язків із громадськістю, завдання якого знайти громадян і організації, які готові співпрацювати з патрульною поліцією на засадах партнерства задля досягнення у першу чергу цілей безпеки. У цьому випадку ми говоримо про безпеку дорожнього руху. До нас звернулася громадська організація і запропонувала допомогу. Ми прийняли цю співпрацю. Є віддача, є результати. Виявляються нетверезі водії. Зокрема, за минулий рік за допомогою активістів було виявлено 60 нетверезих водіїв. Можу сказати, що це основне у моїй роботі – налагоджена співпраця і вона працює».  

Юлія Бойко каже: «Вже бачимо що всі проекти варті уваги. Зараз ми на стадії підписання договорів після цього розпочнемо реалізацію. Цього року маємо намір максимально висвітлювати ці проекти медійно – тому, сподіваюсь, буде цікаво».

 

Надія Гербовка.