×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів – серед лідерів в Україні із впровадження електронної демократії

У Києві відбувся форум «Практики електронної демократії», на який прибули учасники з українських міст, які працюють в органах місцевого самоврядування та органах державної влади, а також були присутні громадські активісти, представники міністерств.

Львів на форумі представила завідувач сектору громадських слухань відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Дзвенислава Челепіс.

Найосновніші питання, які обговорювали – електронні петиції, проект Закону «Про публічні консультації» та громадський бюджет, який останніми роками набув великої популярності і поширення в українських містах.

Форум було організовано ГО «Центр розвитку інновацій» за сприяння ініціативи “Східне Партнерство”, яка фінансується Європейським Союзом, Програми - EGAP, Реанімаційного Пакету Реформ - РПР, Державного агентства з питань електронного урядування України, Громадської ради при Міністерстві Юстиції України.

У ході заходу його учасники поділилися досвідом на місцях. Зокрема, Дзвенислава Челепіс розповіла про досвід Львова, а найбільше питань виникало щодо проведення у місті консультацій з громадськістю. У практичній частині форуму учасники поділились у робочих групах, які працювали над рекомендаціями щодо розвитку електронної демократії, в тому числі функціонування електронних петицій та впровадження всеукраїнського громадського бюджету, а також обговорювали проект закону «Про публічні консультації». Робочі групи опрацьовували зауваження, висловлювали свою думку стосовно майбутнього документу, оскільки саме за цим законом доведеться працювати на місцях та було представлено Дорожню карту реформ, над якою працював Реанімаційний пакет реформ.

«У Львові вже є досвід проведення консультацій із громадськістю, у межах таких заходів зазвичай відбувається представлення відповідного нормативного документа, а також визначено термін подачі пропозицій, що підлягають обов’язковому розглядові відповідного управління чи департаменту Львівської міської ради. Звісно, публічні консультації потрібні, однак  впровадження загальнодержавного механізму проведення таких заходів потребує детального опрацювання, і в частині інформування, і щодо форм та терміну проведення консультацій. Приємно, що на Форумі була змога поділитись думками не  лише із працівниками державних установ та органів місцевого самоврядування, а й з громадськими активістами, яких тема електронної демократії не залишає байдужими», - зазначила Дзвенислава Челепіс.

 

Матеріали форуму.

Е-консультації.

Національне дослідження е-петицій в Україні.

Навчально-методичний посібник щодо впровадження громадського бюджету.

Надія Гербовка.