×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати прийняли міський бюджет Львова на 2019 рік

29 листопада на сесії Львівської міської ради депутати прийняли міський бюджет Львова на 2019 рік. За цю ухвалу проголосував 51 депутат.

Доповів з цього питання Олег Іщук, директор департаменту фінансової політики ЛМР, який на початку виступу поінформував про хід виконання бюджету за 2018 рік. Зокрема, за 10 місяців цього року бюджет виконано на 102 відсотки, і за прогнозами Олега Іщука, він буде виконаний на 105 відсотків. 

Проект бюджету на 2019 рік був обговорений у всіх фракціях ЛМР, а на деяких фракціях – кілька разів.

Вікторія Довжик, голова постійної комісії фінансів та планування бюджету ЛМР, подякувала виконавчим органам за якісну і своєчасну підготовку проекту бюджету і відзначила такі основні його моменти.

«Цей проект бюджету був неодноразово обговорений у фракціях ЛМР і на засіданнях комісії ЛМР. Львівські депутати  є найбільш соціально відповідальним депутатами України. Розміри допомог і витрат на соціальний захист щороку зростають. На підставі звернень  депутатів розподілили кошти на такі соціально важливі напрямки, як спорт, культура, соціальний захист, соціальний захист учасників АТО. Львів, напевно, - це місто, яке найкраще грошима любить своїх Героїв», - зазначила Вікторія Довжик.

З урахуванням зазначеного прогнозний обсяг доходів міського бюджету м. Львова на 2019 рік (без урахування міжбюджетних трансфертів) обрахований в сумі 6612,5 млн. грн., в тому числі: доходи загального фонду — 6232,0 млн. грн.; доходи спеціального фонду — 380,5 млн. грн., з них бюджету розвитку — 263,0 млн. грн. Базовим джерелом наповнення міського бюджету залишаються податок та збір на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 61 відсоток до обсягу доходів загального фонду.  Видатки міського бюджету м. Львова передбачаються в сумі 8092,2 млн. грн., в тому числі видатки загального фонду — 6272,1 млн. грн., спеціального фонду — 1820,1 млн. грн.

На освіту заплановані видатки 2 млрд 699,6 млн грн. За рахунок освітньої субвенції передбачається виплата заробітної плати педагогічним працівникам 117-ти загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій та 19 профтехучилищ на загальну суму 940, 9 млн грн. За рахунок коштів міського бюджету буде здійснюватися утримання цих закладів, а також виплата заробітної плати іншим категоріям педагогічних працівників, спеціалістам та молодшому обслуговуючому персоналу на суму 836,5 млн грн.

Крім того, в загальному фонді видатків передбачено 8,8 млн грн на фінансування семи програм в галузі освіти.

Видатки на охорону здоров’я передбачені в розмірі 841 млн грн, з них за рахунок медичної субвенції з державного бюджету – 551 млн грн. З них питома вага на заробітну плату з нарахуваннями становить 77,3 відсотка загальної суми видатків на галузь.

На соціальний захист та соціальне забезпечення передбачаються видатки у сумі 507 млн грн, зокрема на реалізацію соціальних програм у галузі сім’ї, жінок, молоді та дітей – 31,9 млн грн. Зокрема, на реалізацію Програми захисту інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів їхніх сімей – 100 млн грн, Комплексної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей, постраждалих учасників Революції Гідності та членів їхніх сімей, членів сімей Героїв небесної Сотні – мешканців м. Львова – 9 млн грн. З міського бюджету у 2019 році 240 млн грн буде скеровано на компенсацію пільгового проїзду у транспорті.
На культуру і мистецтво  передбачено в міському бюджеті на 2019 рік 144,9 млн грн.  За ці кошти будуть утримувати  13 установ культури і мистецтва, зокрема дві централізовані бібліотечні системи (40 філій), три музеї, шість народних домів, регіональні ландшафтні парки «Знесіння» та «Стрийський парк».

На фізичну культуру і спорт передбачено 77,7 млн грн.

Видатки на житлово-комунальне господарство становитимуть 472 млн грн. З них на благоустрій міста буде скеровано 382 млн грн. Це санітарне прибирання, поточний ремонт та утримання доріг озеленення – 300, 5 млн грн., на вуличне освітлення – 38, 5 млн грн, обслуговування систем вуличного освітлення – 15, 6 млн грн., утримання парків – 15, 8 млн грн, виконання робіт ЛКП «Лев» - 3.2 млн грн.