×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

У 24-х будівлях Львова облаштують елементи доступності для людей з інвалідністю

Сесія Львівської міської ради затвердила Програму забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору 1 групи.  

Як зазначив під час обговорення депутат Львівської міської ради Михайло Дідух, ця програма є вкрай необхідною для початку нового етапу життя для людей, які пересуваються на кріслах-візках.

«Я хочу подякувати за цю програму, оскільки вона передбачає встановлення пандусів, підйомників в тих будинках, де проживає вказана категорія людей. Відповідно, цим людям не потрібно буде годинами сидіти в під’їзді, щоб просто виїхати на вулицю».

На думку депутата Львівської міської ради Ігоря Дяковича, до програми потрібно підійти комплексно та забезпечити також ремонт доріг, які ведуть до будинків, в яких проживають інваліди.

«На засіданні гуманітарної комісії ми пропонували, щоб районні адміністрації забезпечували ремонт хідників та міжквартальних доріг, якими рухаються інваліди. Тому я прошу, щоб райадміністрації при формуванні титульних списків, обов’язково враховували це».  

«Це - питання гідності, - коментує депутатка Львівської міської ради Оксана Рубай. - Насправді тішить, що ухвала оформлена широко. Йдеться і про те, що питання розширять від підйомників і пандусів до забезпечення супроводу містом переселення в кращі умови осіб з інвалідністю, якщо є така потреба. Це важливо, бо є багато махінацій і немає довіри цих вразливих категорій до того, щоб змінювати житло. Тобто, якщо людина з інвалідністю живе на 2-3 поверсі, можна буде переселитись на перший чи цокольний поверх  з покращенням умов, і супровід переїзду здійснюватиме профільне управління міської ради».    

Також на пленарному засіданні депутати підтримали зміни до ухвали від 25.10.2007 № 1154. Це, зокрема, передбачає зміну назви «Соціального готелю» та його підпорядкування. Відповідно до ухвали, тепер комунальний заклад “Соціальний готель“ підпорядковується управлінню “Служба у справах дітей“ департаменту гуманітарної політики, яке є його уповноваженим органом.

Соціальний готель є закладом соціального захисту для перебування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у віці від 15 до 18 років. Основним завданням Соціального готелю є забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування тимчасовим житлом.

Як зауважила депутатка Львівської міської ради Оксана Рубай,  переведення гуртожитку у підпорядкування управлінню «Служби у справах дітей» дасть змогу розширити функції цього закладу.

«Це дуже важливе рішення. Із переведення гуртожитку у підпорядкування управлінню «Служби у справах дітей», буде чітко дотримана  цільова категорія і ми зможемо «вдихнути» туди нове бачення і нові функції. Тому що функція закладу - лише проживання, це на жаль, замало. Там потрібна програма, навчання побутових навичок, різноманітні тренінги і управління у справах дітей може це успішно реалізувати».