×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

«Естетична привабливість Львова в наших руках»-Тарас Вітик

У Львівській міській раді відбулося громадське слухання проекту рішення виконавчого комітету Львівської міської ради «Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм-вивісок у місті Львові».

Метою прийняття цього проекту є реєстрація паспортів та ведення єдиного реєстру малих архітектурних форм-вивісок у м. Львові, що розміщені на фасадах будівель. Рішення має на меті ухвалити чіткий і прозорий механізм розміщення вивісок на фасадах будівель та регламентувати законність встановлення.

Малі архітектурні форми-вивіски повинні встановлювати у місцях, які б не створювали перешкод для експлуатації будинків і споруд, на яких вони розташовуються, та вільного пересування пішоходів. Саме такі форми можуть бути виконані у вигляді напису, зображення на скляній поверхні вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей із закриттям не більше ніж на 20 % прозорої площини. Також конструктивно мала архітектурна форма-вивіска складається з двох елементів (конструкції, розташованої паралельно до фасаду та конструкції на кронштейні, розміщеному перпендикулярно до фасаду). Один заклад не може містити більше двох конструкцій вивіски.

Зі слів директора КП «Адміністартивного - технічного управління» Тараса Вітика:

«Ключовою проблемою у цій галузі є відсутність процедури розміщення малих архітектурних форм у Львові. Через відсутність правил розміщення будівлі міста будуть перенасичені хаотично розміщеними вивісками. Безсистемне розміщення призводить до пошкоджень та руйнації фасадів будівель, спотворення історичного середовища міста, а також до зниження туристичної привабливості. Для нас важливо, щоб вивіски надавали місту естетичну привабливість».

Основними вимогами до матеріалів та техніки виконання малих архітектурних форм-вивісок є те, що вони повинні бути стійкими до погодніх умов і механічних чинників, зручними у догляді та обслуговуванні. У зоні охорони ЮНЕСКО та на будинках-пам’ятках архітектури необхідно виробляти вивіски з природних матеріалів (метал, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, скло), а також з традиційних для львівських ремесел (ковальства, гравіювання, різьби, вітражу, гутного скла, емалі, розпису, мозаїки). Із сучасних матеріалів можна використовувати пластики з металевим напиленням (під камінь, метал, скло, чи інші матеріали, що вдало імітують природні).

Слід зазначити, що дане рішення надасть можливість впорядкувати розміщення малих архітектурних форм на будівлях та не допустить перенасичення фасадів будівель міста конструкціями, сприятиме збереженню автентичності пам’яток архітектури та історичного середовища в цілому.