×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 126
Версія для друку

Делегація депутатів Львівської міської ради ознайомилась з роботою польських колег із Вроцлава

Депутати Львівської міської ради на чолі із секретарем ради Анатолієм Забарилом відвідали місто Вроцлав (Польща).

У ході візиту міські обранці зустрілись з депутатами Ради Міста Вроцлава та представниками української діаспори. Зі слів секретаря Львівської міської ради Анатолія Забарила, в рамках візиту відбулось знайомство з роботою депутатів Ради міста Вроцлава, організацією їх діяльності, проблемами та завданнями, які вони вирішують.

Як відомо, Вроцлав цьогоріч оголосили Європейською столицею культури. В межах цієї акції відбудуться Дні української культури, які розпочнуться з презентації Львова. У квітні у Вроцлаві діятиме віртуальна вулиця Львова, на якій працюватимуть галереї українських художників, літературні і театральні клуби, продаватимуть продукцію львівських виробників.

«Вроцлав є містом-партнером Львова уже понад десять років. Я вважаю, що тісні дружні стосунки між нашими містами та країнами треба активно розвивати. Позаяк поляки – наші надійні сусіди, партнери і друзі. Польща – це країна, яка за темпами економічного розвитку, політичного впливу стає країною №1 в Європі. Мати такого партнера та сусіда – дуже почесно», - зазначив Анатолій Забарило.

Крім того, депутати Львівської міської ради взяли участь у заходах української діаспори «ХХ Вроцлавська Кутя». Як повідомив Михайло Дідух, депутат ЛМР, у Вроцлаві проживає велика українська громада, яка береже свою мову та традиції. У місті навчається близько двох тисяч студентів з Украни, а також заплановане відкриття української школи.    

Депутат ЛМР Тарас Чолій повідомив, що кожного року у сезон будівельних робіт у Вроцлаві перебуває до 40 тисяч українців, а українська мова – це друга мова, яку найбільше чути на вулицях Вроцлава. Окрім цього, у Вроцлаві проживає багато нащадків переселенців зі Львова, яких виселили туди після ІІ світової війни.

«На мою думку, нашому місту потрібно поглиблювати взаємозв’язки з Вроцлавом, причому як з владою міста так і українцями, які там мешкають. Наприклад, ми могли б просити владу Вроцлава про прискорення процесу відкриття української школи, оскільки там проживає багато українців. Також Львів міг би надати певну кількість літератури, навчальних матеріалів для школярів, а також було б доцільно започаткувати студентські стипендії для нащадків українців, які там проживають».

На думку члена гуманітарної комісії ЛМР Володимира Роп'яка,   перспективним напрямом у розвитку стосунків між містами-партнерами є обмін досвідом у галузі медицини.

«Було б доцільно поспілкуватись саме із управлінцями Ради Вроцлава щодо  реформування і функціонування галузі охорони здоров’я в Польщі. Для нас важливо вивчити практичний досвід організації роботи медичних міських установ».