×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

У Львові мають з’явитися електронні петиції

Невдовзі на сайті Львівської міської ради може з’явитися сервіс з електронними петиціями. Свою пропозицію до органів місцевої влади таким чином зможе зареєструвати будь-хто, а якщо її впродовж визначеного часу підтримає певна, також визначена кількість львів’ян, цю петицію зобов’язаний розглянути орган місцевого самоврядування, тобто Львівська міська рада.

 «У Львові, насправді, вже функціонує один із інструментів електронної демократії. Це – електронні звернення. Чим відрізнятиметься від них електронна петиція? Тим, що петиції, які набрали необхідну кількість підписів, будуть обов’язкові до розгляду міської ради. Теперішні звернення міська рада розглядає, скоріше, по добрій волі», - каже голова комісії законності, свободи слова та депутатської етики ЛМР, депутат від Української Галицької партії Юлія Гвоздович. Саме ця комісія і взялася за активне втілення принципів прозорості та відкритості міської влади, зокрема, й запровадження електронної петиції.

За словами Юлі, електронні петиції - це ті самі місцеві ініціативи, про які написано в законодавстві, але для того, щоб зареєструвати місцеву ініціативу, потрібно в письмовій формі назбирати 10 тисяч підписів львів’ян. Тому інструмент місцевих ініціатив не є дієвим. Кількість підписів для електронної петиції скоротиться до приблизно 750-и.

«Зрозуміло, це не буде зроблено за один день: потрібно провести громадські обговорення, написати положення, вписати зміни до регламенту ЛМР про порядок розгляду електронних петицій, бо законодавчо такий механізм уже прописаний у законі «Про звернення громадян», - пояснює Юлія Гвоздович.

Якість петицій, рівень довіри суспільства до їх авторів, спроможність довести петиції до успішної імплементації завжди залежать від активності та професійності громадського сектору. Тож ця інновація також може стати добрим стимулом для вдосконалення роботи громадських організацій, для об’єднання їхніх зусиль, а також долучення до громадського сектору небайдужих громадян.

Такий інструмент, як петиції, має великий потенціал прискорити остаточне знищення «совковості» органів влади, адже він сприяє розвитку культури спілкування та співпраці як на горизонтальному рівні, так і на рівні «народ-влада». До того ж, сам інструмент електронних петицій – це вже одна з важливих ознак партисипативної (учасницької) демократії.

Довідка

Україна в цьому процесі не пасе задніх. Саме українською інновацією є те, що петиції працюють до органів місцевого самоврядування. І це дуже важливо в контексті реформи децентралізації, урівнювання прав громадян з місцевими депутатами в можливостях генерувати та просувати рішення, важливі для успішного розвитку певного міста чи регіону. Електронні петиції вже можна подати та підтримати до Київської, Луцької, Житомирської, Вінницької, Полтавської, Чернівецької та інших міських рад.