×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Юлія Хомчин: «На карті креативних міст Європи поряд із Единбургом, Прагою, Краковом з’явиться Львів»

Про статус «Міста літератури ЮНЕСКО», підготовку Стратегії розвитку культури Львова секретар постійної депутатської комісії молодіжної політики, культури і фізичної культури ЛМР Юлія Хомчин поділилась думками у програмі «Вечір у Львові» на телеканалі ТРК «Львів».

 

 

На думку Юлії Хомчин, статус «Міста літератури ЮНЕСКО» поставить Львів у ментальну і літературну площину кретивних міст Європи.

«Ми з’явимось як літературний гравець. Це дозволить громадським організаціям аплікувати до діючих програм ЮНЕСКО. Тобто на карті кретивних міст Європи поряд із Единбургом, Прагою, Краковом з’явиться Львів. Це можливість появи нових проектів, фінансування. Але, попри статус, який є іміджевою річчю, має стати щоденна праця, промоція читання, допомога українському книговидавцю. Львів - перше місто в пострадянському просторі, яке вибороло цей статус».

Зі слів Юлії Хомчин, у Стратегії розвитку культури, йдеться про те, що Львів є містом відповідальної солідарної спільноти, яка робить культурну площину ефективною. 

«Нам би дуже хотілось, щоб культура міста Львова перейшла з статусу дотаційного у конкурентноздатний. Стратегія передбачає включення всіх мікрогромад міста, районів і, умовно кажучи, децентраліацію культури. Наприклад, на Левандівці культурним осердям стає культурно-мистецький центр «Супутник».

Також Юлія Хомчин зазначила, що члени комісії молодіжної політики, культури і фізичної культури Львівської міської ради націлені на конструктивну плідну роботу.

«У нас є спільне бачення, що і як ми будемо робити. Але це все потребує фінансування, перегляду з точки зору статегічного позиціювання. Місто має політичну волю, щоб збільшувати капіталовкладення у  культуру, приймати до розгляду Стратегію культури, виконувати те, що напрацювало експертне середовище. Дуже важливо, щоб в цьому плані ми стали спільною командою - влада, бізнес, громадські ініціативи, митці».