×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Школярів вчать зростати без залежності

Громадська організація «Життя без залежності» за підтримки Львівської міської ради проводить інтерактивні занняття з первинної профілактики та попередженння наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління серед учнів шкіл Львова.

Реалізація проекту «Зростай без залежності» стала можливою завдяки перемозі ГО у конкурсі соціально-культурних проектів, який проводить ЛМР. 

Зі слів автора проекту Сергія Подолинного, мета акції – донести до молодих людей знання про небезпеку, яка виникає при вживанні алкоголю, тютюну і наркотиків, та застерегти школярів від небажаних наслідків.

« В Україні згідно з статистичними даними 30% чоловіків віком від 25 до 50 років є алкозалежними. В рік від алкоголю вмирає 40 тисяч людей. Тобто  смертність від алкоголю в 7 разів перевищує  смертність від бойових дій на Сході країни. Фактично це є велика суспільна проблема, тому ми повинні мобілізувати всі сили, щоб  боротись з нею. І починати треба  з молоді, шкіл, коледжів. Діти часто вперше чують про певні фактори ризику, тож наші заняття призводять до їх мінімізації », - зазначив Сергій Подолинний.

На його думку, незважаючи на гостроту проблем, держава не приділяє достатньої уваги запобіганню алкоголізму та інших згубних звичок серед молоді. В школах, родинах теж нечасто піднімають ці складні теми, натомість в ЗМІ часто можна побачити елементи реклами цигарок, спиртного.

«Проводячи ці лекції, я побачив багато зацікавлених молодих людей, які після розмови приходять ще поспілкуватись, розповісти про свої проблеми. Думаю, що ця робота є дуже потрібною, корисною  і важливою на сьогоднішній день.  Адже підлітки починають розуміти, що для того, щоб бути успішним в суспільстві, а в такому віці молоді люди мають амбіції, бажання, - треба вести здоровий спосіб життя».   

Як повідомив Віктор Подолинний, засновник організації, в рамках програми «Зростай без залежності» оголошується серед учнів шкіл конкурс авторського кросворду на тему здорового способу життя. Переможці отримують цінні призи, які безкоштовно надає українсько-данська компанія «Гульдманн-Україна». На думку Віктора Подолинного, це ще один крок для проведення первинної профілактики, адже діти в школі продовжують цю тему обговорювати між собою, з вчителями, малюють малюнки, і це теж дає свій ефект.