×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

У Львові пропонують створити громадський бюджет міста

У світ вийшов жовтневий випуск «Інформаційного бюлетеня громадського партнерства». У номері детальна розповідь про запровадження громадського бюджету міста. У відділі громадського партнерства переконані – це той інноваційний механізм залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету, який допоможе ефективно вирішувати локальні проблеми, які хвилюють львів»ян.

Мешканці міста зможуть подавати та самостійно обирати проекти, які потрібно першочергово реалізувати у їхньому мікрорайоні.

«Під час візиту до Любліна ми побачили, як працює ця система у Польщі. Мешканці задоволені цим механізмом, адже вони напряму докладаються до розвитку свого міста», - розповідає начальник відділу громадського партнерства Львівської міської ради Орест Файфурка.

Громадський бюджет практикується в близько 1200 містах по всьому світу. В Україні в серпні 2015 року положення про громадський бюджет прийняли в Чернігові та Черкасах.

«Якщо спробувати перенести  досвід Любліна, то це виглядатиме так: подавати свої ідеї та проекти може будь-який мешканець міста, якому виповниося 16 (18) років. Для цього необхідно заповнити аплікаційну заяву та зібрати підписи на підтримку своєї ідеї. Всі проекти будуть поділені на дві групи: малі та великі. Малі проекти – це до 150 тисяч гривень. На реалізацію великих виділятимуть до 500 тисяч гривень. Підтримати такі ідеї мають не менше 50 людей, які проживають у Львові», – розповідає співавтор ідеї створення громадського бюджету Орест Файфурка.

Проекти, що отримають позитивну оцінку, будуть винесені на загальноміське голосування. А віддати свій голос за проекти мешканці міста зможуть шляхом відкритого голосування в центрах обслуговування мешканців або в інтернеті. Проекти, що перемогли будуть внесені до бюджету Львова на 2017 рік.

    Крім цього, у жовтневому номері «Інформаційного бюлетеня громадського партнерства» читайте про передумови запровадження електронного врядування у Львові, актуальні анонси громадських слухань, а також інформацію про конкурси, гранти, навчання.

 

Детальніше:

https://drive.google.com/file/d/0B5waK41c5dlKbVlsbmxIRTNaUDA/view