×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Музейна знахідка - раритетне фото

Унікальне фото першого складу артистів Львівського оперного театру, датоване 1900 роком, експонується в історичному музеї Львова. Про це повідомив голова комісії культури, ЗМІ, промоцій і туризму Ярослав Музичко.

З його слів, фото вдалось відшукати серед музейної експозиції єврейського театру, який діяв у Львові в минулому столітті. 

«По-перше, ця світлина в оригінальній рамці, яка, вочевидь, була зроблена спеціально для неї. Можливо, колись вона висіла у фойє Львівського оперного театру, зважаючи на те, як майстерно зроблена фотографія. І якщо уважно придивитись, то видно, що це колаж, складений з маленьких фото, на яких зображено портрети співаків першого складу оперного театру», - розповів Ярослав Музичко.

Фотографія унікальна тим, що дослідники не знали про її існування, адже ніяких згадок в історичних описах не залишилось.

«Світлина викликає велику зацікавленість, адже на ній зафіксований перший колектив театру з часу його відкриття. А на зображенні будівлі театру навіть видно риштування, які ще не зняті після ремонту. Фактично, про усіх осіб, які там є, напевно, можна було б написати окрему біографічну книгу. Я думаю, що це унікальне фото представляє інтерес не тільки для представників національної опери ім. Соломії Крушельницької, але й для львовознавців, які замаються вивченням історії нашого міста», - зауважив Ярослав Музичко.

На думку голови комісії культури, в перспективі було б доцільно почати перемовини про передачу цієї світлини до Львівської опери.