×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

«Нам вдалось стабілізувати фінансовий стан міста», - Яромир Самагальський

Яромир Самагальський, голова комісії фінансування та планування бюджету ЛМР в ефірі радіо «Незалежність» у програмі «Місто для людей» поділився думками щодо децентралізації влади та підбив підсумки роботи Львівської міської ради шостого скликання.

«Є речі, які не вдалось зробити, але, з іншого боку, є речі, за які можна гордитись. Загалом, я вважаю, що ця каденція, навіть у порівнянні з попередньою, була вдалою.  Я переконаний, що коли є якісь суперечності або ж навіть конфлікти між депутатським корпусом та виконавчими органами влади, то це означає, що ні про які домовленості чи корупційні діяння не йдеться. Всю суть нашої діяльності можна розділити на дві частини. Це є економічна частина, яка включає різноманітні економічні програми, бюджет. І інше питання, це питання, які стосуються майна, землі.

Я вважаю, що нам за ці роки вдалось стабілізувати фінансовий стан міста. Наприклад,  більш ніж вдвічі зменшити боргові зобов’язання міста, а також повернути всі борги перед підприємцями за виконанні роботи. Також вперше було виділено 11 мільйонів гривень на закупівлю медичного обладнання для дитячих закладів охорони здоров’я.        

На мою думку,  демократія – це не тільки процедури, а й розподіл повноважень, і після Майдану питання децентралізації постало особливо гостро. А це питання ми піднімали ще на початку каденції, і намагались всіляко цього добитись. Я хочу сказати, що уже впродовж двох років децентралізація в місті знайшла своє практичне вираження.  Зокрема, практично всі кошти для житлово-комунального господарства, ремонту доріг, шкіл здійснювались не через управління і департаменти, а через районні адміністрації, ЖЕКи і комунальні підприємства Львова. Звичайно, львів’яни можуть нарікати, що зараз багато доріг непроїзні через ремонт, але за тиждень-два всі підуть по відремонтованих вулицях. А найголовніше, що буде поміняна вся інфраструктура – вода, каналізація, тобто це реконструкція доріг  на довгі роки.

Коли ми основну масу коштів перекидали в районні адміністрації одною стрічкою, то це давало змогу депутатам-мажоритарникам разом  мешканцями та чиновниками з райадміністрації складати списки і титули робіт для їх виконання. Тобто мешканці взяли в цьому процесі активну участь, і вдалось побачити практичний результат.

 Крім цього, нам вдалось добитись того, щоб розпорядниками коштів на ремонти були самі заклади охорони здоров’я та освіти. Це є надзвичайно серйозна річ, тому що кожен повинен бути господарем на місці.   Також хотів би відзначити, що ці роботи здійснювались за бюджетні кошти міста Львова.

Розуміючи всю складність ситуації, і економічну ситуацію в Україні, нам вдалось піти назустріч підприємцям, адже були зменшені суми земельних податків, взагалі підприємці отримали великі знижки на нерухомість та на землю. На сьогоднішній день нам треба підтримувати будь-яке виробництво, яке працює, щоб наповнювати бюджет, створювати робочі місця.

Багато системних речей вдалось реалізувати. Цього року такої кількості ремонтів доріг, особливо тротуарів, шкіл, медичних закладів, дахів, каналізації, як за останні два роки, не було ніколи.  За моєї ініціативи було прийняте рішення виконкому щодо використання обліку історичної бруківки м. Львова. Тобто вся бруківка, яка є Львові, як на складах, так і на дорогах, та навіть під асфальтом, - взята на облік. Тепер кожен може перевірити, яким чином виконується рішення виконкому. Також ми добились коштів на усю систему відеоспостереження, тому що безпека в Україні стає одним з найважливіших  питань. У Львові зараз прокладено власних мереж міста близько 12 км оптико-волокна. На цій системі можна будувати не тільки систему охорони, профілактики злочинності, а й багато іншого для комфортного проживання в місті Львові. Це є і електронне врядування, керування світлофорами, трафіками руху, моніторинг екологічної ситуації в місті. Тобто можна навіть виходити на проект смарт-сіті, адже це є серйозний системний проект».