×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Правова допомога учасникам АТО: практичні проблеми

У приміщенні юридичного факультету ЛНУ ім. Франка відбувся семінар, організований Центром правової допомоги учасникам АТО за підтримки Львівської міської ради.  
Зі слів Сергія Різника, доцента кафедри конституційного права юридичного факультету ЛНУ ім. Франка, семінар для волонтерів та юристів був присвячений практичним проблемам надання правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.
«Як відомо, з кожнем днем потреба у правовій допомозі військовослужбовцям зростає. І якщо сподіватись на найближче мирне урегулювання конфлікту на Сході України, то велика кількість людей звідти повернеться, і ця проблема постане ще гостріше. У нас уже є певні напрацювання, тому ми можемо поділитись досвідом і залучити до цієї справи якомога ширше коло волонтерів та правників», - зауважив Сергій Різник.
На його думку, надзвичайно важливе завдання – не допустити, щоб правову допомогу членам АТО надавали юридичні компанії чи адвокати, які б хотіли на цьому заробляти гроші. «Ми прагнемо створити середовище правників, юристів, висококваліфікованих у питаннях АТО, які би безкоштовно допомагали солдатам та їхнім сім’ям у всіх правових проблемах», - підкреслив Сергій Різник.   
Юрій Мартинюк, депутат ЛМР та заступник керівника ГО «Народна самооборона» констатує, що мобілізовані і надалі зіштовхуються з великою кількістю труднощів, пов’язаних з бюрократичними процедурами щодо отримання статусу учасника АТО, тощо. Тому «Народна самооборона» у тісній співпраці з юридичним факультетом та  ГО «Конституційні ініціативи» уже понад рік працює в форматі допомоги військовим, надаючи їм юридичний супровід.  Відтак активно продовжує діяти Центр правової допомоги, який отримав фінансування на конкурсі соціально-культурних проектів, що проводила Львівська міська рада.
Як повідомив Орест Файфурка, начальник відділу громадського партнерства,  семінар був поділений на три блоки питань: порядок вступу на військову службу у зв’язку з призовом за мобілізацією, проходження військової служби та права військовослужбовців та отримання статусу та присвоєння пільг. Також учасники заходу окремо розглянули Комплексну програму підтримки учасників Антитерористичної операції та членів їхніх сімей та обговорили порядок отримання Картки Львів’янина, за допомогою якої можна буде отримати усі пільги комплексно.