×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

У Львові проведено моніторинг веб-сайтів місцевих органів влади

Громадська організація «Інститут інформаційного права»  в серпні 2015 року провела  моніторинг 20 веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Львова.
 Мета дослідження - відслідкувати як місцеві органи влади дотримуються вимог законодавства щодо оприлюднення публічної інформації на своїх веб-сторінках.
За результатами моніторингу лише у трьох органів влади виявили відповідність їхніх веб-сторінок вимогам Закону більше ніж на 90%. Мова йде про Львівську обласну державну адміністрацію, Львівську міську раду та обласне управління юстиції. Натомість, найбільше ігнорують чинне законодавство Держсанепідслужба Львівської області (48,5%), Інспекція з питань захисту прав споживачів у Львівській області (45,5%), Регіональне відділення Фонду державного майна України у Львівській області (43,9%), Державна казначейська служба України  у Львівській області (43,9%), УДАІ ГУМВСУ у Львівській області (37,9%) і абсолютний антигерой – веб-сайт  Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (15,2%).
Дослідження показало, що найчастіше місцеві органи влади приховують наступну інформацію: декларацію про доходи керівника, відомості про загальну суму бюджетних коштів, виділених на функціонування місцевого органу влади за рік, річний план проведення закупівель товарів, робіт, послуг  та зміни до нього.
«Вважаю, неприпустимою ситуацію, коли керівник того чи іншого органу влади на свій розсуд вирішує, яку інформацію оприлюднювати, а яку ні. Якщо Закон передбачає оприлюднення декларації керівника чи структуру доходів та видатків органу влади, значить це повинно бути зроблено. І дискусій у цьому питанні не може бути. Саме тому юристами Інституту підготовлено і надіслані листи місцевим органам влади із переліком інформації, яка відсутня на їхніх офіційних сайтах та вимогою її оприлюднення. Будемо це питання тримати на контролі громадськості».  - зазначив експерт організації МГО «Інститут інформаційного права» Юрій Ничка.
Довідка
В рамках дослідження було зроблено детальний огляд 20 веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на предмет наявності інформації відповідно до визначених та затверджених експертами 33 параметрів.  Дані параметри були сформовані експертами на основі вимог наступних Законів України: «Про доступ до публічної інформації», «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про адміністративні послуги», «Про здійснення державних закупівель». Із результатами дослідження можна ознайомитись на сайті ngo.lviv.ua.