×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Людмила Шекета про проблеми забезпечення дітей садочками та впровадження ІД-картки учасника АТО

Голова депутатської комісії медицини, освіти, науки і соціального захисту ЛМР Людмила Шекета на хвилях радіо «Галичина» поділилась думками  щодо впровадження ідентифікаційної картки львів'янина – учасника АТО, безоплатне харчування для дітей з багатодітних сімей та ремонт приміщень для ДНЗ.

Зі слів голови комісії медицини, освіти, науки і соціального захисту, в міському бюджеті закладено на харчування в освітніх і дошкільних навчальних закладах понад 37 млн грн.  
«На минулому пленарному засіданні депутати ухвалили Програму «Безоплатне харчування для дітей з багатодітних сімей у дошкільних навчальних закладах на 2015 - 2016 роки». Тож тепер ця сума збільшена майже на 4 мільйони. Видатки на безоплатне харчування повністю покриють за рахунок коштів, зекономлених цими навчальними закладами впродовж минулої зими. Тобто  були додані кошти на харчування малозабезпечених, багатодітних родин та дітей учасників АТО».
На думку Людмили Шекети, якщо відбудувати всі дошкільні заклади в місті, які були забуті, знищені, то діти будуть забезпечені садочками фактично на 100% .
«Минулої каденції ми намагалися максимально звільнити дошкільні дитячі заклади від орендарів, щоб там створювати групи для діточок дошкільного віку.
І це, з одного боку, було правильно, а, з другого боку, ми не встигали зафінансувати їхній ремонт. Все ж таки орендар зберігає приміщення, він його ремонтує, опалює, освітлює і воно не руйнується. У цьому році ми більш виважено в цій каденції підходимо до цього питання, тобто, закладаємо гроші і тоді намагаємося звільнити це приміщення для того, щоб приміщення не стояло, не розграбовувалося, не знищувалося. Ми це робимо поетапно, тобто вибираємо ті райони міста Львова, які мають найбільші черги на дитячі місця в садочках. Наприклад, у Сихівському районі є найбільша потреба в садочках, тому  найбільше уваги туди звертаємо. Ремонтується садочок на Зубрівській, є ще інвестиційний комплекс Сихів 18, який будували інвестори,  а потім він був довгий час законсервований».
Як повідомила Людмила Шекета, у рамках Програми впровадження ідентифікаційної картки львів'янина – учасника АТО передбачається створення та впровадження спеціалізованих захищених ідентифікаційних карток, які будуть ідентифікувати особу учасника антитерористичної операції без постійного пред'явлення встановленого пакету документів.
«Програма започаткована, тому що оформляючи ті чи інші пільги родини учасників АТО, самі військові інколи мають клопіт з паперами. Для того, щоб якось мінімізувати оцей їхній клопіт, власне, розроблялися ці картки. Тобто, щоб надати максимум послуг за досить спрощеною схемою. Крім того, в нас працює тимчасова комісія при міській раді, яка розглядає одноразові допомоги учасникам бойових дій. Там якраз розглядається питання фінансової допомоги нашим бійцям. Але не тільки одна картка має значення, має значення опіка. Опіка в плані реабілітації, лікування, оплати комунальних послуг,  влаштування дітей в садочки».