×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Під час останнього пленарного засідання депутати ЛМР прийняли ухвалу - Про затвердження Програми розвитку шахів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Львова на 2015-2016 роки

Про запровадження Програми депутат р Львівської міської ради Андрій Хомицький  розповів у програмі «Вечір у Львові» на каналі ТРК «Львів».Як зазначив депутат, програма охоплює всіх дітей шкільного віку з пріоритетом на залучення дітей 1-4 класів. “Програма передбачає з 1 вересня створення у школах Львова безкоштовних шахових гуртків, куди батьки зможуть приводити своїх дітей. Такі програми давно запроваджені за кордоном. Зокрема, у США у депресивних районах провели дослідження і побачили позитивний взаємозв’язок між успішністю учнів і проведенням гуртків шахів. Торік ми мали цікаве спілкування з управлінням освіти польського міста Легніци. У них також була програма занять із шахів. Мета нашої програми — як виховання спортивних кадрів, майбутніх чемпіонів, так і навчання наших школярів аналітично мислити, покращення їхньої механічної пам’яті”.

Зі слів Андрія Хомицького, першим етапом впровадження програми стане пошук висококваліфікованих тренерів, інструкторів, які зможуть тренувати дітей. Це можуть бути і вчителі фізичного виховання, і представників громадськості, які мають спортивні розряди, або володіють навичками гри у шахи. Їхня робота буде оплачуватися (зарплата  - 2 тисячі гривень). Крім шахових гуртків у школах, також можуть створюватися мікрорайонні, районні шахові клуби. Там можуть займатися більш талановиті, здібні діти.

Довідка.
Відповідно до ухвали Кошторис програми близько 1 мільйона 600 тисяч гривень. Із них на 425 тисяч гривень придбають  матеріально-технічних засобів (118  демонстраційних шахових дошок, комплекти для гри в шахи (фігури і годинники) для 118-ти шкіл, навчально-методичну літературу (на загальну суму 25 тис. грн.). Також заплановано організувати та провести захід “Шкільна ліга з шахів“ у 2015 та у 2016 роках на базі загальноосвітніх навчальних закладів м. Львова.