×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

Електронний документообіг, доплата депутатам, «бюджет мешканців» та розвинутий велотранспорт – практики, якими зацікавив Люблін

Польський досвід місцевого самоврядування вивчали працівники управління «Секретаріт ради» та депутати Львівської міської ради в рамках візиту до Любліна. Під час відвідання була запланована участь у роботі депутатських комісій та пленарного засідання ради міста Любліна.
На думку Андрія Яворського, депутата Львівської міської ради, самоврядування в Польщі має свої певні особливості. До прикладу, краще збалансовані гілки влади, крім того, секретар ради має набагато більше функцій і повноважень ніж в Україні.
Як розповів депутат, серед цікавих та потрібних нововведень у Любліні  - електронне самоврядування в раді під час засідань. Депутати не працюють із  паперовими проектами ухвал, а електронними їхніми версіями.  
«Було надане право депутатам вирішити, хто готовий перейти на електронну форму подання інформації . З 31 депутата спочатку зголосились 17 депутатів, яким закупили ноутбуки, встановили програмне забезпечення, а згодом приєднались і інші міські обранці», -  зазначив депутат.
Однією з основних різниць самоврядування у Польщі та Україні Андрій Яворський вважає те, що польські депутати отримують відшкодування за  свою громадську роботу. Це є законодавчо визначено і платня не може бути вищою за 2800 злотих. Але таку компенсацію вони можуть отримати лише тоді,  коли відвідують усі засідання ради і комісій.
Юрій Лукашевський, виконуючий обов’язки начальника управління «Секретаріат ради» ЛМР, зазначив, що з особливостей польського місцевого самоврядування можна відзначити кілька речей.
«В рамках візиту ми мали можливість познайомитись з роботою міського відділу співпраці з громадськими організаціями Любліна. Цей відділ впроваджує зараз цікавий проект, який називається «Бюджет мешканців». Суть в тому, що мешканці мають можливість запропонувати, а пізніше, шляхом голосування відібрати міські ініціативи, які фінансуються за кошт міста. В міському бюджеті для цього резервуються кошти – 10 мільйонів злотих, які підуть на втілення проектів мешканців», - поінформував Юрій Лукашевський.
З його слів, таким чином мешканці Любліна мають реальну можливість визначати пріоритети розвитку їхніх мікрорайонів. Наприклад, зініціювати будівництво спортивного майданчика, облаштування парку, ремонт міжквартальної дороги тощо. Для цього потрібно зібрати мінімум 20 підписів для малого проекту і 40 для великого. Але фінансуються ті проекти, які назбирають найбільше голосів шляхом голосування.
Крім цього, у Любліні велику увагу приділяють розвитку велоінфраструктури, функціонує розгалужена мережа велопрокатів. У місті є близько 40 точок, де можна взяти велосипед в оренду, а залишити при необхідності в іншій точці міста.
«Представники нашої делегації також поділились досвідом своєї роботи, розповіли, які ініціативи є зараз на порядку денному Львова. До речі, візит-відповідь запланований  на вересень. На мою думку, спілкування між містами дозволяє тримати руку на пульсі, дізнаватись, чим живуть інші міста, наші сусіди», - резюмував Юрій Лукашевський.

Львівська міська рада висловлює щиру подяку за запрошення та співпрацю працівникам секретаріату ради міста Люблін, депутатам та голові ради Петру Ковальчику.