×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

Міста-побратими відсвяткували ювілей своєї співпраці

     У Кракові з 18 – по 21 червня пройшли традиційні Дні Львова, які цього року були присвячені 20-літтю партнерських стосунків між містами.
    В рамках свята за участі науковців та громадських діячів відбулись семінари: «Співпраця міст Львів і Краків – контакти самоврядування та культура» та «Мультикультурні та мультиетнічні міста – Львів і Краків».  
   Зі слів голови комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослава Музичка, цього року дні Львова в Кракові були представлені кримськотатарської культурною програмою. Місцеві жителі могли познайомитися з культурою і мистецтвом кримськотатарського народу.
    У перший день тему «Співпраця міст з перспективи Львова» разом з польськими колегами обговорили посадовці Львівської міської ради: Михайло Мороз, заступник начальника управління культури, Вікторія Довжик— в.о. начальника управління економіки ДЕП Львівської міської ради. А наступного дня перед присутніми виступили представники культурного середовища Львова: голова комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко, голова Асоціації музеїв Львова Остап Лозинський та громадський діяч, координатор ініціативи Крим SOS Алім Алієв.
    «З цього огляду було дібрано відповідні теми доповідей семінарів, котрі відбувались у Ягеллонському університеті та Краківській міській раді. Моя доповідь мала назву «Багатонаціональність Львова як джерело його багатокультурності. Історичні та політичні аспекти». Позаяк Львів має давні традиції багатонаціональності, населення нашого міста завжди було і є толерантним до представників інших етносів. Як приклад, кримськотатарський народ, котрий тепер є вимушеними переселенцями. На мою думку, кримськотатарська громада повинна зайняти відповідне місце у Львові для розвитку своєї культури та збагачення львівської», - зазначив Ярослав Музичко.
    На думку депутата, подібні акції сприяють інтеграції культур та дають можливість ближче пізнати традиції одне одного, обмінятись досвідом та збагатитись новими знаннями.