×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

У Львові проаналізували можливості взаємодії між Україною та Заходом

Подальші перспективи відносин між Україною, ЄС та США обговорили учасники зустрічі депутатів Львівської міської і обласної рад та американської експертної групи, яка працює над стратегією розвитку американсько-українських відносин.

Один із співдиректорів проекту російських досліджень у Йєльському університеті Томас Ґрем пояснив, що метою приїзду делегації американських експертів до України є намагання з’ясувати, як далі розвиватиметься Україна на шляху реформ, які будуть її відносини з США та ЄС, а також як ці стосунки впливатимуть на взаємини США з Російською Федерацією.

У свою чергу, народний депутат Верховної Ради Оксана Юринець наголосила на важливості діалогу між нашими країнами і висловила переконання, що гості з США стануть промоутерами України в світі і зможуть донести до громадськості інформацію про нашу країну з перших уст.

«Як зазначають наші сусіди – поляки, для того, щоб проводити масштабні реформи потрібні ресурси – це кошти. Також ресурс, яким не можна нехтувати – це час. Ми є обмежені в цих обох ресурсах. Важливо, що Верховна Рада ухвалила важливі закони, які стосуються акціонерних товариств та ринку газу. В нашій країні зараз відбуваються процеси деолігархізації та декомунізації, проте опір старої системи все ж доволі сильний », - зазначила Оксана Юринець.

Професор Вільного університету Берліна Клаус Сегберс поцікавився актуальними проблемами, які доводиться розв’язувати на місцевому рівні.  

На це депутат ЛМР Анатолій Крачковський відповів, що однією з найважливіших проблем на місцевому рівні є ухвалення закону про децентралізацію влади. На його думку, місцеві громади й досі позбавлені можливості впливати на економічні та бюджетні процеси.

Актуальними проблемами Юрій Кужелюк, депутат ЛМР, назвав бюрократизм, надмірну кількість центральних органів влади на місцях та створення робочих місць.

Андрій Хомицький наголосив, що система міжнародно-правових договорів, яка склалась після ІІ світової війни, перестала діяти. Навіть фундаментальні принципи ООН про територіальну цілісність - теж знівелювались. Жодні гарантії не діють для третьої держави, якщо вона зіштовхнеться з потужним суперником, який володіє ядерною зброєю.  

Одразу кілька присутніх депутатів цікавились ставленням американських гостей до питання надання зброї Україні.

На думку Томаса Ґрема найбільшим викликом для США є не Путін, а вирішення тих внутрішніх суперечностей, які зараз є в західноєвропейській цивілізації. «Саме Путін продовжує експлуатувати і активно грати на тих наших внутрішніх слабостях, які ми самі переживаємо».

Кімберлі Мартен, професор Колумбійського університету та Майкл Кофман, експерт з питань безпеки в Інституті Кеннана пояснили, що на їхню думку російсько-український конфлікт не може мати збройного розв’язання, і існують ризики, що постачання зброї Україні може призвести до ескалації конфлікту на Сході України. А це, в свою чергу, негативно вплине на запровадження реформ та розвиток країни.

Натомість голова комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко прокоментував статтю присутніх на зустрічі американських політологів під назвою «Чи повинні США надавати українському уряду будь-яку допомогу для організації відсічі повстанців, котрих підтримує Росія». Зокрема, вінне погодився з тезою, що демократизація та трансформація України є питанням лише українського народу. На переконання депутата, без зовнішніх чинників та зовнішньої допомоги в умовах збройної агресії наша країна не зможе самостійно провести ці процеси. Крім цього, депутат нагадав про Будапештський меморандум, який, як виявилось, є лише декларацією. Проте є ще моральні фактори, які зобов’язують підписантів цього документу підтримувати Україну.

Міський обранець Роман Плахтій наголосили на важливості тиску з боку неурядових організацій на владу, а Іван Гринда висловив думку, що зараз триває боротьба насамперед за свідомість людей. Міський обранець звернув увагу, що американським експертам необхідно усвідомити, що у випадку підкорення України потенційна загроза для безпеки та геополітичного впливу США зросте в рази, адже Україна для імперських задумів Росії – це стратегічний ресурс.