×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл

У Львові планують переформатувати структуру Львівської міської ради

Під час засідання Наглядової Ради Інституту міста члени виконкому, керівники фракцій ЛМР обговорили нову структуру Львівської міської ради.

Як повідомив директор комунальної установи «Інститут міста» Олександр Кобзарєв, відповідно до запропонованих змін, передбачається зменшення кількості працівників на понад 100 осіб та створення нових структурних одиниць – управління ОСББ, ІТ, енергоефективності, Інспекції архбудконтролю.

Зі слів посадовця, при розробці нової структури ЛМР, фахівці намагались вивчити закордонний досвід і максимально адаптувати його до наших реалій. Для цього керувались принципом групування однорідних функцій, щоб досягнути певної спеціалізації .

«У новій структурі Львівської міської ради передбачається введення двох заступників міського голови, які відповідатимуть за розвиток. Один з них відповідатиме за економічний розвиток, а інший - за просторовий.У європейській моделі основним моментом розвитку міста є архітектура. У європейських структурах за розвиток міста відповідає заступник, якому підпорядковуються архітектурні, будівельні та інші підрозділи. У Північній Америці, США чи Канаді, під розвитком, у першу чергу, розуміється економічний розвиток. Ми вирішили скористатись перевагами обох моделей», - зазначив Олександр Кобзарєв.

На думку начальника управління «Секретаріат ради» Любомира Зубача, для ефективної роботи ЛМР потрібно підсилити певні напрямки, які повинні розвиватись згідно з вимогами часу та стратегії міста Львова. Він висловив надію, що у нову каденцію Львівська міська рада зможе увійти з оновленою структурою.

Крім того, планується розділити департамент гуманітарної політики на дві частини – департамент охорони здоров’я та соціального захисту і департамент гуманітарної політики. Як пояснив Олександр Кобзарєв, на сьогоднішній день - це найбільший за чисельністю департамент, який має зовсім різні напрямки роботи – охорона здоров’я, освіта, молодь, сім’я, спорт, соціальний захист, тощо. Тому поділ на два менші підрозділи, безперечно, покращить його роботу.

Між тим, як повідомив посадовець, першим заступником міського голови буде заступник з питань інфраструктури та транспорту. Він керуватиме відповідним департаментом, у його підпорядкуванні будуть районні адміністрації.

«У запропонованих змінах є нове управління – управління енергоефективності, яке відповідатиме за ефективну роботу великих комунальних підприємств. На сьогоднішній день питання енергоефективності є надзвичайно важливим у всіх сферах. Найбільші виробники послуг у нас – це великі комунальні підприємства, від енергоефективності яких залежить, наскільки ефективно буде функціонувати все місто», - пояснив директор КУ «Інститут міста».

Серед іншого, зміни торкнуться і управління житлового господарства та ОСББ. У департамент економічного розвитку входитиме управління туризму, бо, на перконання посадовця, сьогодні туризм – це вже одна з галузей економіки міста. Створять також управління продажу та купівлі нерухомості, землі та прав на неї. Удепартаменті містобудування та просторового розвитку також є новації. Сюди буде включено управління охорони історичного середовища.

А в управління екології та благоустрою буде посада ландшафтного архітектора міста, щоб підсилити роль цього управління у формуванні зеленого простору міста.

«Сьогодні ми говоримо про те, що частина підрозділів міської ради мають своїх окремих юристів, частина не має. Вирішили, що це не правильно. Тому буде створено юридичний департамент.Також у нас є ІТ-управління, яке увійде у департамент «Адміністрація міського голови». Адже цей департамент керує внутрішньою політикою, документообігом та іншими інноваційними проектами. Це буде дуже потужна синергія, бо це управління має зайнятись впровадженням електронного документообігу, моделі смарт-сіті, яка є надзвичайно популярною в управлінні міста. Крім цього, у департаменті містобудування і просторового розвитку буде також створено Інспекцію архбудконтролю, що сьогодні є надзвичайно важливим для міста», - розповів Олександр Кобзарєв.

У свою чергу, голова комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко, зауважив, що потрібен певний час для того, щоб проаналізувати нововведення.

«Ми прослухали запропоновані зміни у структуру ЛМР, проте треба ґрунтовно їх вивчити, проаналізувати. На мою думку, депутати мають внести свої побажання, корективи, побажання, а потім ще раз повернулись до обговорення цього питання. До того ж, якщо буде прийнятий закон про місцеве самоврядування, то, напевне, цю структуру треба буде формувати на основі нових законодавчих актів», - підкреслив Ярослав Музичко.