×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Версія для друку

До Львова на Великдень приїхали діти з Маріуполя

Львів'яни на головному залізничному вокзалі 10 квітня 2015 року зустріли освітян та учнів з Донецької області міста Маріуполя, котрі приїхали, щоб у галицькому родинному колі відсвяткувати Великдень.

Про це повідомила директор Львівської української гуманітарної гімназії імОлени Степанів, депутат Львівської міськради від фракції ВО «Свобода» Лариса Василишин.

До Львова із Маріуполя приїхали 19 діток від 5 по 11 клас. Як наголосила організатор заходу, сімей, охочих прийняти до себе на Великодні свята дітей було більше, ніж достатньо.

« Спонукали нас до зародження такої ідеї наші захисники, котрі приїхали туди, на східну землю, і побачили, що там не усі люди розуміють, чим живуть львів’яни. Бійці зателефонували нам та повідомили: «Дуже хочемо, щоб ви прийняли зі сходу діточок, бо вони бояться бандерівців». Ми, звичайно, відгукнулися – сконтактувалися із вчителями маріупольських шкіл та запропонували ознайомити їх із нашою культурою. Прагнемо, щоб наші дітки здружилися між собою. А коли, як не у Великодні свята, коли кажуть, що усе зло відступає, прийняти дорогих гостей», – зазначила депутат.

Організатори для маріупольських школярів приготували цілу програму. Відтак, щоб відчути великодній родинний дух діти ознайомляться з традиціями та звичаями Галицької землі, відвідають храми, пройдуть вишкіл у майстер-класах з писанкарства, гончарства, ковальства, гутництва, кераміки, лялькарства, вишивки, ткацтва, соломо- і травоплетіння, малярства.

«Основна програма – це їхнє знайомство із галицьким духом, як ми святкуємо Великдень. Відповідно його можна відчути тільки у родині, саме тому ми розселяємо діток по родинах, даємо їм певне завдання, а вони в свою чергу працюють над тим, щоб запам’ятати якнайбільше традицій і звичаїв. Вкінці зустрічі ми проведемо опитування і вручимо сертифікати найкращим, хто запам’ятав найбільше традицій або виділив те, що відбувається на Галицькій землі, але немає у них вдома», – зазначила Лариса Василишин.