×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Львів прощається з Героєм Василем Яворським


 

Завтра, 31 жовтня, Львів попрощається з Героєм Василем Яворським, який загинув у бою з російськими окупантами. Прощання відбудеться у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла.

О 15:00 розпочнеться Чин похорону у Гарнізонному храмі, о 15:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок.

Коротка біографія

Василь Яворський (04.01.1978-21.10.2022). Львів’янин.

Навчався у ліцеї №57 імені Короля Данила Львівської міської ради. Здобував освіту у приватному вищому навчальному закладі «Інститут підприємництва та перспективних технологій».

Власну професійну кар’єру розпочав оператором. У 2008-2010 роках обіймав посади у телерадіокомпаніях «Телебойман» та «Медіа-клуб». Працював у інформаційному агентстві «ZIK» із моменту його заснування, протягом кількох років був головним режисером. У 2019 році звільнився через придбання телеканалу проросійськими силами. Згодом працював режисером у ТРК «Перший Західний» та на телеканалі «Еспресо», де брав участь у випуску прямих ефірів.

Із 2014 року Василь Яворський займався створенням документальних фільмів та програм про війну. Був співавтором проєкту «Історія Героя» та режисером стрічки «Останній медик терміналу. Ігор Зінич, позивний «Псих» про військового медика на території Донецького аеропорту». Активно співпрацював із комунальним закладом Львівської обласної ради «Будинок воїна» щодо презентації стрічок у містах Львівщини.

У 2021 році добровільно вступив до лав територіальної оборони. Із початком повномасштабного вторгнення боронив територіальну цілісність та суверенітет держави у складі 103-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України.

За особисту відвагу до Дня Незалежності України був нагороджений почесною відзнакою «Учасник бойових дій».

У Василя Яворського залишилися дружина, син від першого шлюбу, батьки, сестра та племінник.