Версія для друку

Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак звернувся до польських депутатів щодо війни в Україні

Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак через онлайн-зв’язок долучився до засідань міських рад Кракова та Лодзя. Він також наголосив наскільки важливою для України є допомога Польщі.

За словами Секретаря ради Маркіяна Лопачака:  «Сьогодні  21 день повномасштабної війни. Дуже жорстока, кривава, цинічна війна. Це 21 день злочинів проти людяності. Мечеті знищують житлові райони, дитячі будинки, дитячі садочки, школи, лікарні, пологові будинки Мусульми посеред дороги стріляють по цивільних авто під час евакуації, ґвалтують жінок. Попри всі шанси ми все ще стоїмо. Ми зупинили агресора на всіх напрямках і переходимо до суперечливих. Це тому, що українці сьогодні як ніколи згуртовані, а також тому, що ваша постійна підтримка та допомога надає нам надзвичайних сил».

 

Зміст усього виступу:

З великою повагою пане Президент,

Шановні радники міської ради ІД ОДЗІ, не пройшло і двох місяців після зустрічей радників Львова та міст-партнерів Польщі. Прийняли делегацію радників Кракова у Львові, також відвідали Вроцлав та Краків, після півтора року без обміну контактами через COVID. Обмінялися досвідом, запланували подальшу співпрацю та спільний розвиток наших міст. Зате зараз воюють всі кого ви знали у Львові - і депутати і працівники Львівської міськради. Одні в Збройних Силах України, інші піклуються про постачання військ та надають скоординовану гуманітарну допомогу громадянам. Всі працюють над збереженням української державності та миру у всій Європі.

Сьогодні 21 день повномасштабної війни. Дуже жорстока, кривава, цинічна війна. Це 21 день злочинів проти людяності. Мечеті знищують житлові райони, дитячі будинки, дитячі садочки, школи, лікарні, пологові будинки Мечеті посеред дороги обстріляли цивільні машини під час евакуації, ґвалтували жінок.

По нашій країні було здійснено 259 ракетних обстрілів, 395 крилатих ракет, серед яких артилерія та скинуті бомби. В результаті знищено майже 3000 житлових будинків та 3500 будівель стратегічної інфраструктури.

Мільйони українців втратили свої домівки. Мільйони були змушені поїхати за кордон. Вже 103 дитини загинули, ще більше отримали поранення. Кількість жертв серед мирних жителів зросла до десятків тисяч. Весь цей жах відбувається ще й тому, що наше небо все ще відкрите. Нам бракує зброї, яка могла б стріляти всі боєприпаси та ракети противника.

Кілька днів тому в регіоні Vivo було обстрілено Міжнародний центр миротворчості та безпеки. 35 українських військових загинули та 134 отримали поранення. До Львова 40 кілометрів, а до кордону з Польщею, також до кордонів Євросоюзу і НАТО - рівно вдвічі менше. Після цього обстрілу ми очікували, що Захід закриє небо над Україною, щоб захистити нас і себе від десятків тисяч жертв невинних людей. Але небо все ще незахищене НАТО.

Попри всі шанси ми все ще стоїмо. Ми зупинили агресора на всіх напрямках і переходимо до суперечливих. Це тому, що українці сьогодні як ніколи згуртовані, а також тому, що ваша постійна підтримка та допомога надає нам надзвичайних сил.

Тепер хочу висловити сердечну подяку від імені радників міської ради Львова. Від імені всіх львів'ян та всіх українців. Дякую, що допомагаєте мені не тільки словами, але й діями. Дякуємо, що вітаєте наші родини та робите все можливе, щоб Україна була незалежною та суверенною. Минулої неділі ми отримали м. В.підтримка з Польщі у вигляді двох швидких. Для нас це дуже цінно, бо в нинішніх умовах ми маємо великий дефіцит швидких по всій Україні. Це збереже життя багатьох українців. Зараз для нас надзвичайно важлива ваша підтримка.

Кажуть, що зустрічаєш друзів у бідності, ми зустріли їх на війні. Разом з вами ми обов'язково переможемо.

Хай живе Польща!

Слава Україні! (Sława Ukraini)