×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

4 польські міста-побратими Львова розірвали офіційні відносини з своїми містами-побратимами в РФ та Білорусі

У середу, 2 березня, у Кракові, Лодзі та Вроцлаві відбулися позачергові засідання міських рад, на яких депутати кожного з трьох міст одноголосно ухвалили рішення - розірвати співпрацю з містами-агресорами.

Так Краків розірвав відповідні угоди з Москвою та Санкт-Петербургом. Вони також ухвалили резолюцію, яка засуджує збройну агресію проти України та висловлює солідарність з українським народом. У резолюції наголошується, що «військові дії Російської Федерації проти України складають серйозну загрозу життю мільйонів людей, стабільності та миру в Європі», а розірвання відносин є жестом солідарності з містами-побратимами Кракова – Львовом та Києвом.

Натомість Лодзь розірвав співпрацю з російськими містами Калінінградом та Іваново, а також зі столицею Білорусі - Мінськом.

Голова міськради наголосив, що заради солідарності з українськими містами-побратимами Одесою та Львовом більше немає жодної можливості подальшої співпраці, як з російськими містами, так і з столицею Білорусі.

Вроцлав припинив співпрацю з білоруським містом Гродно, розташованим неподалік кордону з Польщею. Разом з тим депутати висловили підтримку чисельній громаді поляків, яку переслідує режим Лукашенка в цьому місті, а також усій демократичній білоруській опозиції.

Натомість уже завтра, 3 березня, відбудеться сесія Ради Міста Люблін, де також планують прийняти аналогічне рішення.

Єдиним російським містом, з яким до цього часу мав контакти Люблін, був Омськ. Співпраця з ним здійснювалася на підставі листа про наміри, підписаного у 2009 році. Це менш розвинена форма співпраці, ніж угода.

У Білорусі містом-побратимом Любліна є Брест, а Вітебськ — містом-партнером. Уже завтра депутати розглянуть проект резолюції щодо Бресту. Президент Любліна має намір розірвати усі попередні домовленості.

Ще 2 міста-побратими Львова - Жешув та Перемишль,  в Російській Федерації та Білорусі міст-побратимів не мають.

Ми вдячні полякам за їхню позицію та підтримку, яка в такий нелегкий для українців час дуже потрібна нам.