×

Попередження

Неможливо завантажити XML-файл

Депутати Львова та Кракова обмінялись досвідом роботи

Голови депутатських фракцій Львівської міської ради на чолі з Секретарем ради Маркіяном Лопачаком провели зустріч з депутатами міської ради м.Кракова.

Під час зустрічі сторони обговорили особливості самоврядування двох міст та діяльності депутатів Львова та Кракова. Очолює делегацію заступник голови Ради Кракова Славомір Пєтшик. Він розповів, що у Кракові працює 43 депутати з різних партій, у місті проводять місцеві референдуми щодо питань інфраструктури, щороку мер звітує перед депутатами та не може накладати вето на проголосовані радою питання порядку денного сесії.

У ході розмови голова фракції ЄС в ЛМР Петро Адамик відзначив, що це перша «постковідна» зустріч з депутатами з Кракова.

«Два королівських міста мають співпрацювати. Ми обмінялись контактами, головне, щоб після таких зустрічей ми робили якісь дієві кроки – спільні програми, обмін досвідом, запровадження передових практик. Тоді це даватиме поштовх до розвитку. Основна різниця – в Польщі депутати працюють на професійній основі. У нас депутати  працюють на громадських засадах. Якщо говорити світоглядно, то в них рада є над містом,  тобто головніша від президента міста. І він не може оскаржити будь-яке рішення ради». 

На думку Любомира Мельничука, голови фракції ВО «Свобода» у ЛМР,  добросусідські стосунки з нашими найближчими сусідами поляками є одним з пріоритетів.

«Попри різні бачення в багатьох моментах, у нас є те, що нас об’єднує. Тому така співпраця є дуже важлива. Цікаво довідатись про їхню політичну систему в місті. Вона дещо інша, ніж наша, значно більше повноважень мають депутати, чітко розділена виконавча гілка влади і представницька. Їм так само цікаво було почути про наші реалії. Дуже конструктивно поспілкувались, отримали запрошення відвідати місто Краків. Думаю, таку співпрацю треба продовжувати і вона буде корисна для обох наших міст і для наших країн». 

b_822_549_16777215_00_images_Громадська_участь_подяки__DSC0231.JPG

Юрій Мартинюк, голова фракції «Варта» у ЛМР, підкреслив, що завжди дуже цікаво спілкуватись з колегам з інших міст та країн.

«Ми дізнались, як побудоване місцеве самоврядування в місті Кракові. Звичайно, засади представницьких функцій і в нас, і в них однакові. Але специфіка діяльності як депутатського корпусу так і керівників міст  - дещо відрізняється. Можливо, щось з нашого досвіду буде проаналізоване і використане в Кракові і навпаки. Наприклад, цікавим є практика, коли міський голова має щороку отримати підтвердження  - схвалення депутатським корпусом своєї діяльності. І якщо міський голова два рази підряд не отримає такого схвалення, це призводить автоматично до перевиборів міського голови. Хоча, як зазначили наші колеги, в Кракові такого прецеденту ще не було. Але саме тому його й не було, а міський голова Кракова працює вдало. Це цікава норма, яка вартує дослідження і вивчення і в нашій практиці».    

Голова фракції «Самопоміч» у ЛМР Вікторія Довжик зауважила, що наші міста подібні, маємо однакову кількість мешканців.

«Проте у Львові колись було 96 депутатів, зараз – 64. А у Кракові в той самий час – 43 особи. Тобто для нас цікавий досвід місцевого самоврядування. У них також є різні фракції, партії, але вони дають собі раду меншою кількістю депутатів. Ще одна особливість - в Краківській міські раді більше комісій – 17, у нас 12».

Голова фракції «Голос» у ЛМР Віталій Троць зазначив, що цікаво було почути про досвід місцевого парламентаризму в Кракові.

«Польські колеги були здивовані деякими нашими підходами до демократії. Сподіваюсь на подальше плідне спілкування, тому що ми є найближче до Європи, а вони – одні з найближчих до нас. Відтак, цікаво мати контакти, щоб знати досвід одне одного і обмінюватись ним».

Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак резюмуючи, підкреслив: «Наші добросусідські стосунки міцнішають з кожним роком і нині на зустрічі в Ратуші це було відчутно.

Обговорили відмінності в місцевому самоврядуванні Польщі та України, труднощі в туристичній галузі, які склалися внаслідок пандемії, а також досвід співпраці місцевої влади із підприємцями. Окремо колеги підняли тему трудової міграції. І враження залишились двоякі.

З одного боку, радий був чути, з якою повагою Польща сьогодні ставиться до українських заробітчан, наскільки вдячна українцям за підтримку економіки та допомогу в час пандемії. З іншого — зрозуміло, що це є свідченням великих проблем в Україні. Чесні, надійні, працьовиті українці можуть заробити скрізь, тільки не в рідній державі. І ситуація все погіршується. Тому виправляти її є одним з головних завдань влади – як центральної, так і місцевої».