×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 125
Неможливо завантажити XML-файл
Вівторок, 05 травня 2015 03:00

«Ми дуже щасливі, що доля подарувала нам Львів – місто, яке в найважчі часи було охоронцем духовних цінностей всього нашого народу» - М.Ільницький

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У Львівській міській раді відбулось урочисте засідання з нагоди Дня міста Львова, під час якого було вручено нагороди львів’янам, які своєю працею та активною громадянською позицією довели свою відданість Україні. На урочистому засіданні були присутні колишні очільники міста, влада області, офіцери, герої АТО, депутати різних рівнів. В урочистому засіданні з нагоди Дня міста взяли участь міські голови попередніх каденцій — Василь Шпіцер та Василь Куйбіда.

У вступному слові Василь Шпіцер розповів: «Вітаю усіх з Днем міста, вітаю усіх номінантів, які отримають сьогодні почесні відзнаки.Цей рік багатий на ювілеї: недавно ми відзначили 25 років від підняття прапора над Ратушею, 200 років від народження композитора Михайла Вербицького. Вже незабаром буде 150 років від народження Митрополита Андрея. Сподіваюся, що ми гідно відзначимо цей ювілей, і що пам’ятник Митрополиту буде встановлено»

Василь Куйбіда зауважив, що: «Львів і гідність – два слова – синоніми. Львів, як будувався, задумувався як фортеця, яка буде стояти на сторожі нашої гідності. І впродовж століть воно виконувало з честю цю функцію. Друге – це відповідальність. Ця відповідальність змушувала наших пращурів утримуватися від певних дій, які могли шкодити національним інтересам. Третє – духовність. Львів ніколи не переживав кризи ідентичності і духовності, на відміну від багатьох європейських і світових міст. І тому ми кажемо, що Львів є  духовною і культурною столицею світу, залишилося це тільки формалізувати».

Перед відомими львів’янами чинний міський голова міста Львова Андрій Садовий зазначив: «Я дуже тішуся, що у цей непростий рік місто живе, місто розвивається. І ми сьогодні маємо честь вітати наших львів’ян, які дуже багато працювали і працюють на прославу нашого міста. Мені приємно, що серед нас є сестри Музичук, які привозять в наш край нагороду з шахів. Мені приємно, що сьогодні з нами є Славко Вакарчук. Мені приємно, що сьогодні є ті львів’яни, які тихо роблять важку свою працю. Сьогодні дуже важливо, у цей непростий час, робити якісно свою роботу. Це залежить від кожного».

Під час урочистого засідання у сесійній залі Львівської міськради за сумлінну працю, активну громадську позицію, жертовність, героїзм, молитовність та місіонерську працю у боротьбі за волю та єдність України подяками, дипломами та відзнаками міста було нагороджено волонтерів, громадських діячів, спортсменів, науковців, духівників та медиків. Так, подяки за активну громадянську позицію, повагу до українського народу та підтримку тих, хто захищає правду і проявляє справжній героїзм у дні боротьби за волю і єдність України та з нагоди Дня міста отримали, зокрема, волонтери Львова: Сидоренко Світлана, Слюсарчук Леся, Терещук Ростислав, Жураковська Мар’яна, Гарвас Йосиф, Лавриш Юліана та Глотов Сергій. Також за активну громадянську позицію міський голова вручив Подяку громадському діячеві Рожнятовському Андрієві. За вірність професійній клятві, охорону людського життя Подяку міського голови отримала завідувач медичною частиною благодійної установи «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького» Лілія Конанець. Дипломом міського голови було відзначено також колектив благодійного фонду «Крила Надії». Відзнаку отримала директор організації Наталя Ліпська.

«Золотим гербом міста Львова» за сумлінну працю і жертовність, підтримку тих, хто захищає правду і проявляє справжній героїзм у дні боротьби за волю і єдність України та з нагоди Дня міста було нагороджено президента благодійного фонду «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова» Андрія Салюка та генерального директора ТзОВ «Техніка для бізнесу» Ореста Блажиєвського.  

Також сьогодні вперше було вручено нову нагороду міста Львова – відзнаку імені Олени Степанівни, відомої учасниці національно - визвольних змагань, науковця, історика та першої в світі жінки – офіцера. Відзнаками на честь Олени Степанівни нагородили шахістку Ганну Музичук та члена правління європейського відділення Міжнародної громадської організації «Zonta» Ольгу Сидоренко.

За вагомий внесок у формуванні наукового, духовного і культурного середовища Львова, за плідну науково-публіцистичну діяльність та громадянську позицію у боротьбі за волю та єдність України відзнаку «Орден Лева» отримав Мирослав Маринович - правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи та віце-ректор Українського Католицького Університету Мирослав Маринович.

«Почесним знаком Святого Юрія» за молитовність і щиру місіонерську працю міський голова нагородив Митрополита Львівського і Сокальського УПЦ КП Владику Димитрія, Єпископа –помічника Львівської Архієпархії УГКЦ Владику Венедикта та секретаря єпархії Української Автокефальної Православної церкви, отця Олега Древняка.

Нагадаємо, що також традиційно до Дня міста почесні знання отримали відомі львів'яни. Так, у номінації «Львів'янин року» була відзначена чемпіонка світу з шахів 2015 року, львів'янка Марія Музичук, що подякувала всім присутнім та пообіцяла, що буде надалі робитиусе можливе, щоб Україна перемагала на престижних змаганнях.

«Почесним громадянином міста» став музикант та лідер рок-гурту »Океан Ельзи» Святослав Вакарчук який зазначив«Я дякую усім тим, хто допоміг мені стати тим, ким я є, цьому місту, в якому я виріс і громадянином якого я завжди себе вважав, навіть до того, як став почесним. Я був, є і залишуся завжди львів’янином».

У номінації «Шляхетна львівська родина» у 2015 році було відзначено родину Ільницьких. «Ми дуже щасливі, що доля подарувала нам Львів – місто, яке в найважчі часи було охоронцем духовних цінностей всього нашого народу» - сказав Микола Ільницький.

Читати 2106 разів Останнє редагування Вівторок, 05 травня 2015 16:15